Hemen Ara: 0 216 519 13 13
info@keynesdanismanlik.com
Pazartesi - Cuma 09.00 - 18.00
Ücretsiz Konsultasyon

İhracat Teşvikleri

Keynes Danışmanlık > İhracat Teşvikleri

TİCARET BAKANLIĞI
İHRACAT TEŞVİKLERİ

İhracat destekleri temel olarak mal ihracatı ve hizmet ihracatı olarak ikiye ayrılır. İhracata yönelik devlet destekleri, yurt dışına açılma sürecinde olan firmaların, ihracatın her safhasında destek almasını amaçlayan bütünsel bir bakış açısıyla sürdürülmektedir. Firmalar ihracat masraflarını finanse edebildikçe Yatırım-üretim-istihdam-ihracat değer zincirinin tüm halkalarına yönelik politikalar oluşturabilmekte, böylece firmaların hizmetlerindeki kalitenin ve rekabet oranın arttırılmasına , sektörün nitelikli büyümesine önemli katkılar sağlanabilmektedir.

Destek sistematiğinde ihracata hazırlık, pazarlama ve markalaşma olmak üzere üç olgunluk seviyesi bulunmaktadır. ihracat destekleri ile firmaların hizmet pazarına girişinde karşılaştıkları engellerin bertaraf edilmesi ve hedef pazarlara erişimin kolaylaştırılmasına yönelik somut adımlar atılması amaçlanmaktadır. Ciddi kaynak artışı ile beraber ihracatçıların faydasına sunulan bu destekler, daha yüksek katma değerli ihracatı teşvik ederek ihracata yeni bir ivme kazandırmaktadır.

Reklam Tanıtım

60%

Verilen Destek : Yıllık maksimum : 250.000 $

Yurtdışına vereceğin Facebook, Google, Instagram, Youtube vb. dijital reklam platform harcamaların ile web sitesi, katalog, dijital katalog bedellerini ve tv, radyo, bilboard reklam giderlerini %60 oranla geri alabilirsin.

Yurtdışı Marka Tescil Desteği

50%

Verilen Destek : Yıllık maksimum : 50.000 $

Öncelikli ülkelerden birinde markanızı tescil ettirecekseniz veya şirketiniz 4, 5 veya 6. bölgelerde faaliyet gösteriyor ise yurtdışı marka tescil başvurularınıza ilave %10 destek uygulanır.

Yurtdışı Pazar Araştırma Gezisi Desteği

70%

Verilen Destek : Yıllık maksimum : 50.000 $

İki çalışan olmak koşuluyla yurtdışına gerçekleştireceğin 10 iş seyahatinin ulaşım masrafları, görüşme gerçekleştirdiğinin her günün konaklama ve araç kiralama giderlerinin %70’ni geri alabilirsin.

Birim Kira Desteği

40%

Verilen Destek : Yıllık 120.000 $

Toplamda en fazla 25 birim için her bir ülke başına 4 yıl boyunca destek alırsın.

E-ticaret Sitelerine Üyelik Desteği

60%

Verilen Destek :Yıllık maksimum 8.000 TL

2 yıl süreyle maksimum 3 ticaret site üyeliğiniz %60 oranında desteklenir.

Eximbank Desteği

40%

Verilen Destek : Yıllık en düşük faizle

Bakanlığımız ve Türk Eximbank ortaklığıyla, yatırım malı ihracatında OECD tarafından belirlenen uluslararası en düşük faiz oranıyla (referans ticari faiz oranı) müşterilerine finansman sağlayabilir ve uluslararası rekabette bir adım öne geçerek ihracatını arttırabilirsin.

Pazara Giriş Belgeleri Desteği

50%

Verilen Destek : Yıllık Maksimum 250.000 $

İhracat için zorunlu olan veya ihracat yaparken avantaj sağlayacak belgeler ile test ve analiz raporlarının giderleri desteklenir.

Tasarım Desteği

50%

Verilen Destek : 5 Yıl boyunca 1.400.000 $

Eğer tasarım odaklı çalışan bir firmaysan; alacağın makine, yazılım giderleri ile tasarımcıların maaşlarını teşviklendirmek noktasında sana destek oluruz.