Hemen Ara: +90 (553) 448 49 23
info@keynesdanismanlik.com
Pazartesi - Cuma 09.00 - 18.00
Ücretsiz Teklif Al

Devlet Destekleri

Keynes Danışmanlık > Devlet Destekleri

Devlet Teşvikleri

Devletin girişimcilere, yatırımcılara, imalatçılara, tarım sektörüne ve birçok farklı alana yönelik binlerce teşviki bulunmaktadır. Önemli olan firmaların kendileri için uygun olan devlet teşviklerini bilmeleri ve bu teşviklerin başvuru & takip süreçlerini doğru bir şekilde takip etmeleridir. Danışmanlığını yaptığımız firmalara sağladığımız hizmetler firmalara maliyet minimizasyonu ve yönetimi alanında fayda sağlamaktadır.

İhracat Destekleri

İhracat yapmaya karar veren bir girişimci, sayısız zorlukları göğüslemeye hazırdır. Devletimiz ise, yüzyıllardan gelen tecrübesi ile Türk Girişimcisinin bu gayretini taktirle karşılar ve ihracat yolunda karşısına çıkan her zorlukta ben de varım der! Haydi siz de Devletimizin bu müthiş desteklerinden yararlanmak için ilk adımı atın!

SGK Destekleri

SGK teşvikleri Türkiye’de faaliyet gösteren firmalar tarafından yeterince takip edilemeyecek kadar farklı, karmaşık ve uygulamada sorun yaratan bir mevzuat altında düzenlenmiş olup, bu teşviklerden efektif bir şekilde faydalanabilmek ciddi uzmanlık gerektirmektedir.

Bilişim Teşvikleri

Bilişim sektörü destekleri; devletin mobil app, oyun, yazılım vb. üreten firmalara yönelik sunduğu olağanüstü desteklerdir. Üstelik bu desteklerden yararlanmak çok kolay. Eğer bir sermaye şirketin ve yurt içi marka tescil belgen varsa, ihracat odaklıysan bu desteklerden firmanızı yararlandırabilir siniz demektedir.

KOSGEB Destekleri

KOBİ’lerin en büyük destekçisi KOSGEB, işletme kuruluş masraflarından personele, makine techizattan kira ödemelerine kadar onlarca kalemde destek sunarak küçük ve orta ölçekteki firmaya destek olmaktadır. Siz de bu imkanlardan şimdi yararlanmak için aşağıdaki programlara göz atın.

Eğitim Sektörü Destekleri

Eğitim sektörüne yönelik destekler; eğiteme yönelik yapılacak yatırım harcamalarından, bilimsel proje ve bilimsel toplantılar için yapılan harcamalara, markanızın ve firmanızın yurt dışında yapılacak tanıtım harcamaları da dahil olmak üzere karşılanan desteklerden oluşmaktadır.

Sağlık Turizmi Destekleri

Sağlık Turizm Acentelerinin bu konusundaki pazarlama stratejisi, araştırması gibi konularda alacağı danışmanlık giderleri, pazar araştırması, mevzuat alanlarında hazırlatacağı rapor ve belge giderleri, marka tescil, tanıtım, yurt dışı birim kira ile tedavi için getirilen hastaların masrafları ve acenteye yapılacak ödemeleri kapsar.

Tübitak Destekleri

TÜBİTAK yenilikçi fikirleri, ürünlerin geliştirilmesi ve teknolojilerinin iyileştirilmesini içeren tüm araştırma ve geliştirmeye dayanan projeleri yüksek oranlarda desteklenmektedir. Keynes olarak yüzlerce başarılı Ar&Ge projesi tamamlamış ekibimiz projelerinizi fizibiliteye tabi tutarak yol haritası oluşturulmaktadır. Dosya hazırlığı, başvurusu, sunumu ve proje izleme ve kapamaları uzman ekibimizce yürütülmekte, sizlere ise yeni ufuklara yelken açması kalmaktadır.

Yatırım Destekleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca Ülkemizde gerçekleştirilecek yatırım projelerini yatırım teşvik sistemi ile desteklemektedir. Yatırım teşvik belgesi ile bir işletmenin en büyük gider kalemlerinden olan personel giderleri, yatırım yeri, vergiler ve kredi faizleri gibi giderleri tabiri caizse Devlet tarafından üstlenilmekte ve oldukça büyük bir maddi destek sağlanmaktadır.

AB ve Kalkınma Ajansı Destekleri

AB hibeleri, genel olarak belirli dönemlere ilişkin belirli konularda açılan çağrılar olarak verilmektedir. Herbir konu bazında bütçe belirlenmekte ve destekler hibe olarak verilmektedir. Projelerde genel olarak inovatif fikirler, kültürel programlar, araştırma geliştirme faaliyetleri desteklenmektedir. AB Hibelerinin bütçesi oldukça yüksektir. Bu nedenle yüksek bütçeli projelerin AB hibeleri açısından değerlendirilmesi önem arz etmektedir.

Hangi çözümün iş ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin değil misiniz?

Diğer Destekler

Türkiye Cumhuriyeti Devleti toplamda 152 ana kalemde 1000’i aşkın destek türüyle faaliyet gösteren şirketler için adeta bir teşvik cennetidir. Bu desteklerin konuları hayvancılıktan kültürel faaliyetlere, arge yatırımlarından sosyal medya reklamlarına kadar hemen her alanda doğrudan ve dolaylı olarak şahıs ve işletmelere sunulmaktadır. Girişimcilerin kurduğu hayallerin gerçekleşmesi adına Devletimiz elinden geleni yapmakta, hayalden dünya markası olmasına kadar her süreçte yanlarında olmaktadır. 1000’i aşkın Devlet Desteği’ne siz de yüzü aşkın girişimin yaptığı gibi Keynes ile kolayca ulaşın.